Ndërlidhjet

Gjashtë të vdekur nga alkooli në Iran


Ilustrim
Raportet nga Irani thonë se gjashtë njerëz kanë vdekur dhe 348 janë sëmurë pas konsumimit të alkoolit të helmuar në provincën Kerman.

Autoritetet spitalore kanë thënë se shumica e viktimave mendohet të kenë konsumuar të mërkurën “alkool të prishur”.

Pirja e alkoolit është vepër e paligjshme dhe konsiderohet mëkat në bazë të Ligjit Islamik në Iran.

Por, alkooli i bërë në shtëpi ka tendencë të tjerë i lirë dhe i disponueshëm në tregun e zi të Iranit.
XS
SM
MD
LG