Ndërlidhjet

VV me aksion në mbrojtje të PTK-së


Prishtinë, 2 qershor 2013.
Lëvizja Vetëvendosje ka kundërshtuar sot privatizimin e Postë-Telekomit të Kosovës, përmes një aksioni.

Përfaqësues të saj kanë vendosur një pankartë para objektit qendror të PTK-së me të dhënat krahasuese midis PTK-së dhe kompanisë së përzgjedhur për privatizimin e kësaj ndërmarrjeje publike - “Assos Capital”.

Për “Assos Capital”, është thënë se është një "kompani fantome, që paraqitet si mbulesë për paratë e pista të korrupsionit dhe krimit të organizuar, të bandave që udhëhiqen nga kryeministri Thaçi".
XS
SM
MD
LG