Ndërlidhjet

Një i vdekur nga tërmeti në Tajvan


Ilustrim
Një tërmet prej 6.2 shkallësh të Richterit ka goditur të dielën Tajvanin, duke vrarë së paku një person dhe duke shkaktuar panik në mesin e banorëve.

Epiqendra e tij ka qenë pranë qytetit Jenai, në qarkun Nantou.

Zona thuhet të jetë rreth 720 kilometra në lindje të Hong Kongut.

Vdekja e një personi është konfirmuar nga autoritetet spitalore, raporton CNN.
XS
SM
MD
LG