Ndërlidhjet

Persona të armatosur kanë vrarë një ligjvënës në veriperëndim të Pakistanit.

Policia ka konfirmuar se Farid Khan është vrarë në Hangu të provincës Khyber.

Presidenti i Pakistanit, Asif Ali Zardari, ka dënuar vrasjen dhe u ka bërë thirrje autoriteteve që të sjellin autorët para drejtësisë.

Khan është zgjedhur në zgjedhjet e muajit të kaluar.
XS
SM
MD
LG