Ndërlidhjet

Autoritetet ruse “arrestojnë” macen


Ilustrim
Zyrtarët rusë kanë “arrestuar” një macë në një burg në Republikën Komi.

Maca thuhet se ka bërë përpjekje të dërgojë dy telefona celularë dhe karikuesit e tyre.

Autoritetet kanë konfirmuar sot se ajo është kapur më 31 maj me kontrabandën e ngjitur për trup.

Sipas deklaratës, kjo është hera e parë në historinë e burgut që një macë kapet duke kontrabanduar mjete të ndaluara në burg.
XS
SM
MD
LG