Ndërlidhjet

Mbretëresha Elizabeth shënon 60-vjetorin në fron


Londër, 4 qershor 2013.
Mbretëresha britanike Elizabeth shënon sot 60-vjetorin e saj në fron.

Në ceremoninë në katedralen Westminister kanë marrë pjesë rreth 2,000 mysafirë.

Ajo është përcjellë me himne dhe lutje. Kryeministri britanik, David Cameron, ka lexuar pjesë nga Bibla, ndërsa kryepeshkopi Justin Welby ka udhëhequr shërbimin.

Mbretëresha ka marrë fronin në vitin 1953 dhe ka qenë vetëm 27 vjeçe.
XS
SM
MD
LG