Ndërlidhjet

Iran: Debati i kandidatëve presidencialë


Teheran
Tetë kandidatët presidencialë në Iran kanë nisur debatin e tyre të tretë dhe të fundit televiziv.

Ngjarja e së premtes fokusohet në politikat e brendshme dhe të huaja.

Të mëparshmet kanë mbuluar ekonominë dhe çështjet sociale dhe kulturore.

Më 21 maj, Këshilli i Gardës, i cili mbikëqyr procesin zgjedhor, ka miratuar vetëm tetë nga afro 700 individët, të cilët janë regjistruar si kandidatë për zgjedhjet e 14 qershorit.
XS
SM
MD
LG