Ndërlidhjet

Moskë: Rrëzohet një fluturake, dy të vdekur


Ilustrim
Ministria ruse e Emergjencave tha se dy persona janë vrarë kur një aeroplan i lehtë apo fluturake është rrëzuar jashtë Moskës.

Përplasja ndodhi të dielën në verilindje të Moskës.

Një zyrtar rus i aviacionit tha se “aeroplani bëri një rrotullim, dhe derisa po fitonte lartësi, ra poshtë”.
XS
SM
MD
LG