Ndërlidhjet

Shpërthim në zonën e ambasadave në Kabul


Afganistan
Një shpërthim i fuqishëm ka goditur Kabulin, pikërisht në zonën ku ndodhen disa ambasada të huaja dhe ndërtesa qeveritare.

Konfirmime zyrtare për viktimat nuk ka ende, por dëshmitarët i kanë thënë korrespondentit të Radios Evropa e Lirë se disa njerëz janë vrarë dhe plagosur.

Korrespondenti raportoi se së paku tre automjete janë dëmtuar rëndë.
XS
SM
MD
LG