Ndërlidhjet

Së paku 20 të vrarë nga shpërthimi në Kabul


Kabul, 11 qershor 2013.
Një shpërthim i fuqishëm ka goditur Kabulin, pikërisht në zonën ku ndodhen disa ambasada të huaja dhe ndërtesa qeveritare.

Burimet zyrtare thonë se së paku njëzet njerëz kanë humbur jetën dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur.

Dëshmitarët i kanë thënë korrespondentit të Radios Evropa e Lirë se shpërthimi ka ndodhur pranë selisë së Gjykatës Supreme dhe se është shkaktuar nga makina bombë.

Përgjegjësinë për sulmin nuk e ka marrë ende asnjë grup.
XS
SM
MD
LG