Ndërlidhjet

Pa përparim në bisedimet Prishtinë-Beograd


Ilustrim
Bisedimet midis ekipeve të Prishtinës dhe të Beogradit nuk kanë shënuar ndonjë përparim, për shkak të mosmarrëveshjeve në lidhje me kodin telefonik të Kosovës dhe praninë e telefonisë mobile të Serbisë në Kosovë, ka thënë kryenegociatori serb, Rasim Lajiq.

“Përparim nuk ka. Jemi atje ku kemi qenë edhe para këtij rrethi negociatash”, ka thënë Lajiq, pas bisedimeve me ekipin e Prishtinës, i cili drejtohet nga zëvendëskryeministrja Edita Tahiri.

Bisedimet janë zhvilluar në Bruksel, nën praninë e drejtorit për Ballkanin Perëndimor në Komisionin Evropian, Pierr Mirel.
XS
SM
MD
LG