Ndërlidhjet

Rrëmbehen 5 pakistanezë, mes tyre 3 mjekë


Protestë e mjekëve kundër rrëmbimeve, Pakistan, foto nga arkivi
Zyrtarët pakistanezë thonë se tre mjekë, shoferi i tyre dhe një person tjetër që udhëtonte me ta, janë rrëmbyer në provincën jugore të Baloçistanit në Pakistan.

Autoritetet thanë se të pesë pakistanezët janë rrëmbyer derisa po udhëtonin për në funeralin e një mjeku këtë të mërkurë.

Autoritetet janë vënë në kërkim të tyre.
XS
SM
MD
LG