Ndërlidhjet

Zarif: Ndjehen ndryshimet pas marrëveshjes


Farid Zarif
Shefi i UNMIK-ut, Farid Zarif ka deklaruar në Nju Jork, pas një takimi me ministrin e Jashtëm serb, Ivan Mërkiq se në Kosovë ndjehen ndryshimet pas nënshkrimit të marrëveshjes në mes të Beogradit dhe Prishtinës, transmetojnë mediat e Serbisë.

Ministria e Punëve të Jashtme e Serbisë ka njoftuar se Zarif e ka njoftuar Mërkiqin për situatën e sigurisë në Kosovë, ndërkaq Mërkiq ka thënë se UNMIK-u është faktor stabiliteti.

Të premten në Nju Jork mbahet seanca e Këshillit të Sigurimit të të OKB-së mbi gjendjen në Kosovë.
XS
SM
MD
LG