Ndërlidhjet

Murdoch divorcohet nga gruaja


Rupert Murdoch
Manjati i medias, Rupert Murdoch, ka paraqitur kërkesën për divorc nga gruaja e tij e tretë, Wendi Deng.

Lajmi për themeluesin, kryetarin dhe shefin ekzekutiv të kompanisë globale mediatike “News Corporation” është raportuar nga “Wall Street Journal”.

Divorci vjen në kohën kur “News Corporation” është duke u ndarë në firma të pavaruara publikuese dhe argëtuese.

Murdoch do të jetë kryetar i të dyja kompanive.
XS
SM
MD
LG