Ndërlidhjet

Formohet ekipi zbatues për Asociacionin...


Maja Kocijanciq
Maja Kocijanciq, zëdhënëse e shefes së diplomacisë evropiane, Catherine Ashton ka thënë se është formuar ekipi zbatues për formimin e Bashkësisë së Komunave me shumicë serbe në Kosovë.

Siç bëhet e ditur në njoftimin e saj, në ekip është Igor Kalamar, Ljubomir Mariq, Dragan Jabloviq dhe Dejan Radojkoviq.

Ky asociacion është i paraparë me planin për zbatim të Marrëveshjes në mes të Beogradit dhe Prishtinës, të arritur më 19 prill në Bruksel.
XS
SM
MD
LG