Ndërlidhjet

Kupa e Konfederatave nis sonte në Brazil dhe do të mbyllet më 30 qershor. Në këtë garë marrin pjesë kampionët e futbollit të çdo kontinenti.

Në Grupin A të Kupës së Konfederatave garojnë Brazili, Japonia, Italia e Meksika, ndërsa në Grupin B janë Spanja, Nigeria, Uruguai e Tahiti.

Brazili në Kupën e Konfederatave futet si kampion në fuqi, pasi ka triumfuar në vitin 2009.
XS
SM
MD
LG