Ndërlidhjet

Hapet Mini Olimpiada e të rinjve me aftësi të kufizuara


Prishtinë, 15 qershor 2013.
Sot në Prishtinë është hapur Mini Olimpiada 2013 për të rinjtë me aftësi të kufizuara.

Në hapje ka qenë e pranishme edhe presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga.

“Kam kënaqësi të jem në mesin tuaj sot dhe së bashku të hapim Mini Olimpiadën e këtij viti. Kjo ngjarje që mbahet për të nëntin vit me radhë, shënon rëndësinë e përfshirjes dhe ofrimit të mundësive të barabarta për secilin anëtar të shoqërisë sonë”, ka thënë Jahjaga.

Ajo ka falënderuar OSBE-në për përkrahjen e vazhdueshme që i ka dhënë organizimit të kësaj Mini Olimpiade ndër vite, pastaj Akademinë e Kosovës për Siguri Publike dhe Komitetin Paraolimpik të Kosovës.
XS
SM
MD
LG