Ndërlidhjet

Dita e fundit e samitit të G8-ës


Liderë të G8-ës
Samiti i ekonomive udhëheqëse të botës (G8) përfundon sot në Irlandën e Veriut.

Bisedimet pritet të fokusohen në çështjet ekonomike, përfshirë taksat, tregtinë dhe transparencën.

Në ditën e parë, samiti është dominuar nga konflikti i Sirisë dhe mënyrat për zgjidhjen e tij.
XS
SM
MD
LG