Ndërlidhjet

Zyrtari ndërlidhës i Kosovës në Serbi, Lulzim Peci, ka dhënë dorëheqje nga posti.

Zyra e presidentes Atifete Jahajga i ka konfirmuar Radios Evropa e Lirë se ka pranuar letrën e dorëheqjes nga zoti Peci.

Dorëheqja vjen vetëm dy ditë pasi Kosova dhe Serbia kanë shkëmbyer zyrtarët për ndërlidhje.
XS
SM
MD
LG