Ndërlidhjet

Somali: 15 të vrarë në sulmin kundër OKB-së


Mogadishu, 19 qershor 2013.
Zyrtarët somalezë kanë thënë se 15 njerëz kanë humbur jetën në një sulm ndaj kompleksit të Kombeve të Bashkuara në Mogadishu.

Autorë të sulmit kanë qenë militantët nga grupi islamik Al-Shabaab.

Kryeministri Abdi Farah Shirdon e ka dënuar atë duke thënë se është “i pakuptimtë dhe i neveritshëm”.

Në mesin e të vrarëve janë tre shtetas të huaj, dy roje të sigurisë, tre civilë, si dhe shtatë militantë.
XS
SM
MD
LG