Ndërlidhjet

Dolce&Gabbana dënohen për evazion fiskal


Ilustrim
Një gjykatë në Itali ka dënuar stilistët e modës, Domenico Dolce dhe Stefano Gabbana, me 20 muaj burgim të kushtëzuar, për shkak të evazionit fiskal.

Gjykata në Milano ka vërtetuar se Dolce dhe Gabbana nuk kanë deklaruar 1 milion euro në të ardhura dhe u janë shmangur taksave.

Gjatë procesit gjyqësor, stilistët nuk janë paraqitur në gjykatë, duke hedhur poshtë akuzat.

Vendimi pritet të apelohet.
XS
SM
MD
LG