Ndërlidhjet

Peshavar sërish tronditet nga kamikazët


Pakistan - Vullnetarët dhe ekipet emergjente largojnë trupat e viktimave pas shpërthimit të një bombe
Shpërthimi i një bombe në Peshavar të Pakistanit të premtën ka lënë të vdekur 14 veta dhe lëndoi mbi 25 të tjerë në një xhami të Shiitëve ku zhvillohej një seminari fetar, njofton policia.

Sipas forcave të rendit, dyshohet se bombën e ka shpërthyer një sulmues vetëvrasës.
Askush nuk ka marr përsipër këtë sulm.

Shiitët përbëjnë 20 përqind të popullatës kryesisht Suniite në Pakistan, i cili shtet po vuan nga dhuna që ushtrojnë bërthama terroriste të Al-Kaidas.
XS
SM
MD
LG