Ndërlidhjet

Katari ndërron sundimtarin!?


Katar -- Emir i Katarit Sheikh Hamad bin Khalifa al-Thani
Sunduesi i Katarit do të takohet sot me anëtarët e familjes dhe vendimmarrësit e shtetit arab, për të diskutuar “dorëzimin e pushtetit tek princi i kurorës Sheikh Tamim”, raporton televizioni Al-Jazeera.

Ky kanal televiziv satelitor tha se ka mësuar për këtë lajm nga burimet e veta të besueshme, por pa dhënë detaje më shumë.

Diplomatët kanë lajmëruar në fillim të muajit se po konsiderohet kalimi i pushtetit, përfshirë edhe largimin e emirit të plotfuqishëm, Sheikh Hamad bin Khalifa al-Thani.
XS
SM
MD
LG