Ndërlidhjet

Obama zotohet se do të kapë Snowdenin


Presidenti i SHBA-së, Barack Obama.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, është zotuar se do të përdorë të gjitha mjetet në dispozicion për të kapur kontraktorin e arratisur të inteligjencës, Edward Snowden. Ky i fundit ka nxjerrë detaje të programeve sekrete të mbikëqyrjes të SHBA-së.

“Ajo që ne dimë është se jemi duke ndjekur të gjitha kanalet e duhura dhe ligjore, si dhe duke punuar me vende të ndryshme për të siguruar zbatimin e ligjit”, ka thënë Obama.

Vendndodhja e Snowdenit është e paqartë.

Lexoni edhe këtë.
XS
SM
MD
LG