Ndërlidhjet

Obama me plan kundër ndryshimeve klimatike


Presidenti i SHBA-së, Barack Obama.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, pritet të zbulojë një plan kombëtar për luftimin e ndryshimeve klimatike.

Gjatë fjalimit të sotëm, ai pritet të zbulojë vizionin e tij për reduktimin e ndotjes nga karboni.

Obama ka thënë se shkencëtarët duhet të përpunojnë burime të reja të karburanteve dhe energjisë, ndërsa punëtorët të përgatiten për një ekonomi të pastër energjetike.

Presidenti nuk ka lënë të kuptohet se çfarë specifikash do të bëjë publike.
XS
SM
MD
LG