Ndërlidhjet

VV proteston të enjten kundër marrëveshjes


Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti.
Lëvizja Vetëvendosje ka bërë thirrje që ratifikimi i Marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë të pritet me demonstrata.

Lideri dhe nënkryetari i kësaj lëvizjeje, Albin Kurti dhe Shpend Ahmeti, gjatë një konference të jashtëzakonshme për media, kanë thirrur popullin për të kundërshtuar marrëveshjen Thaçi - Daçiç, në demonstratën që do të mbahet më 27 qershor para Kuvendit të Republikës së Kosovës.

“Një Qeveri, e cila edhe nga Freedom House është cilësuar si regjim gjysmë-autoritar kurrsesi nuk do të duhej të flasë në emrin tonë dhe të marrë vendime për neve”, ka thënë pos tjerash Kurti.
XS
SM
MD
LG