Ndërlidhjet

Pres. Jahjaga takon Princin Michael të Kentit


Londër - Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga gjatë takimit me Princin Michael të Kentit
Presidentja Atifete Jahjaga diskuton në Londër me Princin Michael të Kentit për investimet e nevojshme ekonomike në Kosovë.

“Presidentja Jahjaga dhe Princi Michael i Kentit gjatë bisedës kanë diskutuar edhe për zhvillimin ekonomik të Kosovës dhe investimet e kapitalin e huaj që do të ndihmonte edhe hapjen e vendeve të reja të punës dhe ngritjen ekonomike të Kosovës”, thuhet në komunikatën e dërguar nga zyra për medie e presidentes

Gjatë takimit të presidentes së republikës me fisnikun britanik, thuhet se është diskutuar për proceset demokratike, konsolidimin e shtetit dhe rrugën e integrimeve evropiane të Kosovës.
XS
SM
MD
LG