Ndërlidhjet

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, ka arritur në Tanzani.

Ai do të zhvillojë bisedime me presidentin e këtij vendi, Jakaya Kikwete, si dhe do të vizitojë memorialin e të vrarëve në sulmin ndaj ambasadës amerikane në Dar es Salaam, më 1998.

Tanzania është ndalesa e fundit e Obamës në turneun afrikan. Paraprakisht, ai ka qëndruar në Afrikën e Jugut dhe në Senegal.
XS
SM
MD
LG