Ndërlidhjet

HRW mirëpret shpjegimin e Lopezit


Jennifer Lopez
Organizata Human Rights Watch ka mirëpritur deklaratën e këngëtares amerikane, Jennifer Lopez, e cila ka thënë se nuk do të performonte për presidentin turkmen, Gurbanguly Berdymukhamedov, po të dinte se në Turkmenistan ka shkelje të të drejtave të njeriut.

Zëvendësdrejtori për Evropën dhe Azinë Qendrore në HRW, Rachel Denber, ka vlerësuar shpjegimin e Lopezit, por ka thënë se verifikimi i vendit do të ishte i lehtë, përfshirë edhe një kërkim të shpejtë në Google.

Lopez ka kënduar për udhëheqësin turkmen në festën e ditëlindjes së tij, të shtunën mbrëma në Turkmenistan.
XS
SM
MD
LG