Ndërlidhjet

Takimi i ardhshëm Thaçi – Daçiq më 8 korrik


Hashim Thaçi (djathtas) dhe Ivica Daçiq duke u përshëndetur në praninë e zonjës Catherine Ashton në Bruksel
Çështja e telekomit dhe energjisë do të mbledh sërish në një takim të përbashkët kryeministrat e Kosovës dhe Serbisë, përkatësisht Hashim Thaçi e Ivica Daçiq, më 8 korrik në Bruksel.

Kryeministri Thaçi ka konfirmuar sot, pas takimit që zhvilloi me ministrin e jashtëm suedez, Carl Bildt, se më 8 korrik, do të zhvilloj takimin e radhës me kryeminsitrin Daçiq, me ndërmjetësimin e baroneshës Catherine Ashton.

“Do të diskutojmë çështjet që kanë të bëjnë me telekomin dhe energjinë si dhe do të vazhdojmë bisedimet me agjendën tonë implementuese të marrëveshjes”, ka thënë Thaçi.
XS
SM
MD
LG