Ndërlidhjet

PDK: Përshëndetet vendimi për zgjedhjet lokale


Pamje e një pjese të Prishtinës
Partia Demokratike e Kosovës, që e udhëheq qeverinë e Kosovës, e ka përshëndetur vendimin e presidentes së Kosovës, Atifete Jahjaga, për shpalljen e mbajtjes së zgjedhjeve lokale në tërë territorin e Kosovës.

Në njoftimin e kësaj partie, mëtutje theksohet se zgjedhjet lokale më 3 Nëntor, kanë rëndësi të veçantë, sepse mbahen në Kosovën e lirë, demokratike dhe për herë të parë, pas heqjen së mbikëyqyrjes së pavarësië.

PDK thotë se uron që të gjitha subjektet politike ta shfrytëzojnë këtë periudhë për përgatitje, me qëllim që zgjedhjet lokale të prodhojnë fushatë korrekte, shpalosje të programeve dhe mbarëvajtje të procesit zgjedhor.
XS
SM
MD
LG