Ndërlidhjet

Irak: Nga sulmet me bomba – 47 të vrarë


Pamje pas një shpërthimi të mëhershëm në qytetin Mosul në Irak
Nga sulmet me bomba në gjithë Irakun janë vrarë së paku 47 vetë, shumica prej tyre myslimanë shiitë.

Pjesa më e madhe e sulmeve të djeshme u bënë në kryeqytetin Bagdad, ndërsa bombat kanë eksploduar në së paku katër lagje të tij.

Sulme kanë ndodhur edhe në Mosul.

Në mesin e të vrarëve ka pasur edhe policë.

Nga Iraku raportohet, poashtu, se policia ishte e involvuar në të shtëna me militantët në qytetin veriperëndimor Baaj, afër kufirit me Sirinë.

Nga këto të shtëna mbetën të vrarë katër policë dhe shtatë militantë.
XS
SM
MD
LG