Ndërlidhjet

Interpol / Europol konfiskojnë 30 tonë drogë


Francë - Korridori i Shtabit të Përgjithshëm të Interpolit në Lyon
Rreth 30 Tonë kokain, heroin dhe marihuanë janë konfiskuar gjatë një operacioni ndërkombëtar policor, në Amerikën Qendrore dhe Karaibe, njofton Europoli.

Kjo forcë evropiane policore bënë të ditur se droga e konfiskuar kap vlerën prej 882 milionë dollarë dhe paraqet një prej operacioneve ndërkombëtare më të sukseshme ndonjëherë.

Sipas Europol, Operacion Lionfish, ka vënë në praga 142 kriminel, janë konfiskuar 15 anije, armatim, para të gatshme, dhe tetë tonë të kemikateve.

Më se 30 shtete dhe territore janë përfshirë në këtë operacion, që ka udhëheq Interporli ndërsa e ka mbështetur Europol.
XS
SM
MD
LG