Ndërlidhjet

Kuvendi shqyrton sot Ligjin për Amnisti


Kuvendi i Kosovës
Kuvendi i Kosovës pritet të miratojë sot Ligjin për Amnisti, i cili buron nga Marrëveshja e Brukselit.

Projekt-ligji ka nxitur reagimin kundër të një pjese të opozitës, të analistëve dhe shumë qytetarëve.

Këta të fundit kanë paralajmëruar për sot protesta para Kuvendit të Kosovës.

Lexoni edhe këtë.
XS
SM
MD
LG