Ndërlidhjet

Katër vajza afgane kanë humbur jetën nga një sulm me bombë në provincën Helmand.

Zyrtarët thonë se vajzat, nga mosha 7 deri në 12 vjeç, janë vrarë derisa po mbushnin ujë në një lumë.

Ata fajësojnë kryengritësit talibanë për vendosjen e bombës në anë të rrugës.

Helmandi ka qenë për kohë të gjatë fushëbetejë kryesore midis talibanëve dhe forcave afgane dhe atyre ndërkombëtare.
XS
SM
MD
LG