Ndërlidhjet

Shpikësi i miut kompjuterik, Doug Engelbart, ka vdekur në moshën 88-vjeçare.

Engelbart ka zhvilluar mjetin qysh në vitet 1960.

BBC thotë se lajmin e vdekjes e ka konfirmuar vajza e tij, Christina.

Engelbart ka studiuar inxhinierinë kompjuterike në Universitetin e Oregonit dhe ka shërbyer si teknik radari gjatë Luftës së Dytë Botërore.
XS
SM
MD
LG