Ndërlidhjet

Së paku katër ushtarë janë vrarë, pasi një sulmues vetëvrasës ka shpërthyer eksplozivët e tij në veriperëndim të Pakistanit.

Burimet zyrtare thonë se sulmi ka ndodhur në rajonin fisnor të Vaziristanit Verior.

Ai pason një sulm të telekomanduar të Shteteve të Bashkuara, i cili ka ndodhur të mërkurën dhe ka vrarë 17 militantë.

Rajoni i Vaziristanit kontrollohet nga rrjeti Hakani, i cili ka lidhje me talibanët.
XS
SM
MD
LG