Ndërlidhjet

Obama falënderon forcat e armatosura


Presidenti i SHBA-së, Barack Obama.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, ka falënderuar anëtarët e forcave të armatosura në Ditën e Pavarësisë së Amerikës.

Më 4 korrik të vitit 1776, kolonitë amerikane kanë deklaruar pavarësinë nga Britania.

Në adresimin javor në radio, Obama ka thënë se Amerika sot është mbrojtëse globale e paqes dhe lirisë.

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka uruar presidentin Obama për nder të 4 korrikut.
XS
SM
MD
LG