Ndërlidhjet

Prishtinë: Arriti guvernatori i Ajovës


Atifete Jahjaga
Me ftesë të presidentes së Kosovës, Atifete Jahjaga, për vizitë në Kosovë sot ka arritur Terry Branstad, guvernator i shtetit Ajova në Shtetet e Bashkuara.

Pritet që presidentja Jahjaga dhe guvernatori Brandstad të nënshkruajnë një marrëveshje për partneritet të ndërsjelltë.

Zoti Brandstad pritet të takohet edhe me kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçi.
XS
SM
MD
LG