Ndërlidhjet

Rusi: Del nga shinat treni i pasagjerëve


Foto arkivi
Së paku 75 persona janë plagosur kur një tren i pasagjerëve ka dalë nga shinat në territorin Krasnodar të Rusisë.

Zëdhënësi i agjencive lokale të zbatimit të ligjit ka thënë se 16 nga të lënduarit janë në gjendje serioze.

Pesë vagona të trenit thuhet të kenë dalë nga shinat dhe të jenë rrokullisur.

Incidenti ka ndodhur të dielën pasdite.
XS
SM
MD
LG