Ndërlidhjet

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Catherine Ashton, ka nisur takimin e përbashkët me kryeministrat e Kosovës dhe të Serbisë, Hashim Thaçi dhe Ivica Daçiq.

Këtij takimi i kanë paraprirë bisedimet dypalëshe të baroneshës Ashton me delegacionet e të dyja vendeve.
XS
SM
MD
LG