Ndërlidhjet

SHBA: Bashkëshortja e sekretarit Kerry po përmirësohet


Pamje e një pjese të Bostonit
Gjendja shëndetësore e zonjës Tereza Heinz Kerry, që është e shoqja e sekretarit amerikan të shtetit, John Kerry, raportohet se po përmirësohet në një spital në Boston.

Në deklaratën e Glen Johnsonit, zëdhënës i zotit Kerry, thuhet se zonja Heinz Kerry mbetet në gjendje të mrië shëndetësore dhe se mjekët i kanë përjashtuar sëmundjet siç janë tumori në tru dhe sulmi në zemër.

Ajo ishte dërguar në spital të dielën.
XS
SM
MD
LG