Ndërlidhjet

A. Saudite: Raportohet për një bazë raketore të panjohur


Pamje nga Dubai - kryeqytet i Arabisë Saudite
Revista Jane’s Intelligence Review me seli në Londër ka raportuar sot se e ka identifikuar një bazë raketore të re në Arabinë Saudite, e cila nuk ishte e njohur më parë.

Raporti thotë se ekzistojnë shenja se raketat e lansuara nga ky lokalitet në shkretëtirë mund ta marrin në shënjestër Izraelin dhe Iranin.

Zyrtarët e Arabisë Saudite nuk kanë bërë komente për këtë raport.
XS
SM
MD
LG