Ndërlidhjet

11 të vdekur nga përmbytja e anijes në Indi


Ilustrim
Tetë fëmijë dhe tre të rritur janë mbytur, pasi anija e tyre është përmbysur në ujërat e një lumit të vërshuar në lindje të Indisë, njofton policia.

Një zëdhënës i forcave të rendit njoftoi se viktimat po ktheheshin në shtëpitë e tyre të enjteën mbrëma nga një fshat në anën tjetër të lumit, ku kishin shkuar për të varrosur një të afërm.

Sipas autoriteteve, 24 persona të tjerë që gjendeshin në anije arritën të notojnë deri në breg dhe t’i shpëtojnë vdekjes.
XS
SM
MD
LG