Ndërlidhjet

Indonezi: Nga rrëmuja në takimin e boksit – 18 të vdekur


Ilustrim
Në indonezi, raportohet se së paku 18 vetë kanë vdekur për shkak të rrëmujës gjatë një takimi kampional të boksit në provincën Papua.

Rrëmuja ishte krijuar kur mbështetësit e një boksieri që pësoi disfatë i filluan trazirat.

Pas panikut të krijuar, spektatorët filluan të kalojnë dhe të shkelin mbi njëri-tjetrin.

Këtë takim të boksit, mbrëmë vonë, e shikuan afro 1500 vetë.

Raportohet se dëshmitarët kanë thënë se vetëm dy nga daljet e stadiumit, funksiononin në rregull.

Policia dhe ushtria kishin ndërhyrë për ta ndalur përleshjen ndërmjet grupeve të simpatizuesve.
XS
SM
MD
LG