Ndërlidhjet

Kinë: Eksplodim në aeroportin e Pekinit


Pamje e një ndërtese në Pekin
Mediat zyrtare të Kinës raportojnë se sot në aeroportin ndërkombëtar të Pekinit ka ndodhur një eksplodim.

Një person në karrocë invalidi raportophet se e ka akzivizuar një bombë të prodhimit shtëpiak afër terminalit të arritjes.

Askush tjetër, pos këtij personi, nuk është lënduar nga ky incident. Ai ishte dërguar menjëherë në spital.

Mediat shtetërore thonë se kjo nuk ka pasur ndikim në orarin e fluturimeve dhe se ishte ripërtrië rendi dhe rregulli në aeroport.

Nuk ka pasur raporte lidhur me motivet eventuale të këtij personi.
XS
SM
MD
LG