Ndërlidhjet

Rusi: Nga përplasja e helikopterit – tre të vdekur


Ilustrim
Zyrtarët e Rusisë thonë se tre vetë, përfshirë edhe dy turistë britanikë, kanë humbue jetën nga rrëzimi i një helikopteri në pjesën veriore të Rusisë.

Ministria për situata emergjente e Rusisë ka njoftuar sot se helikopteri privat Eurocopter është përplasur në rajonin Murmansk.

Të dy britanikët, që në këtë rajon kishin udhëtuar për të marrë pjesë në një ekspeditë të peshkatarëve, dhe përkthyesi i tyre rus, janë vrarë nga rotorët e helikopterit, pasi makina ishte rrëzuar në anën e tyre.
XS
SM
MD
LG