Ndërlidhjet

Shqiperi: Sot zgjedhet kryetari i ri i PD-së


Përkrahës të PD-së festojnë rrugëve të Tiranës, 07 Maj 2011
Gjatë ditës në Shqipëri do të fillojë votimi për zgjedhjen e liderit të ri të Partisë Dmeokratike shqiptare e cila në zgjedhjet e fundit pësoi disfatë të rëndë.

Kandidatë për kreun e partisë pas dorëheqjes së kryeministrit në largim, Sali Berisha, janë Sokol Olldashi dhe kryetari i bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha.

Analistët në Tiranë theksojnë se ka munguar debati për disfatën e PD-së në zgjedhje, por gara për lider të partisë kurrsesi nuk mund të vlerësohet si formale, siç ka ndodhur në disa parti të tjera, ku pothuajse paraprakisht dihej se kush do të zgjedhej.
XS
SM
MD
LG