Ndërlidhjet

Sërish tensione e viktima në kufirin Indi - Pakistan


Flamujt e Indisë dhe Pakistanit
Pesë ushtarë indian janë vrarë në një sulm përgjatë kufirit të kontestuar me Pakistanin në Jammu dhe Kashmir, raporton agjencia e lajmeve, Reuters duke e cituar një ministër shtetëror indian të martën.

Ky sulm shënohet vetëm pak ditë pasi Pakistani ka sygjeruar vazhdimin e bisedimeve të ngecura për paqe me Indinë.

Bisedimet ishin ndërprerë në janar pas një sulmi përgjatë kufirit në të cilin një ushtari indian i ishte prerë koka.
XS
SM
MD
LG