Ndërlidhjet

Itali: U tërhoq alarmi për bombë në Konsullatën e SHBA-ve


Pamje nga qyteti italian Milano
Në Konsullatën e Shteteve të Bashkuara në Milano të Italisë, është tërhequr alarmi për bombë, ka njoftuar policia.

Konsullata sot ishte evakuuar përkohësisht, pasi konsullata e kishte marrë një letër, që përmbante kërcënim me bombë, por nuk është gjetur eksploziv nga oficerët, që e kontrolluar ndërtesën e konsullatës.

Ky alarm u bë në periudhën e mbylljes së një duzine të misioneve diplomatike amerikane në Lindjen e Mesme dhe Afrikë, si masë parandaluaese kundër sulmit të mundshëm terrorist.
XS
SM
MD
LG